Na našem webu používáme cookies.
Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.
Podél Řeky sv. Vavřince od Velkých jezer až k jejímu ústí přecházejícímu do mořského zálivu. Kontrasty anglofonního velkoměsta Toronta a srdce francouzské Kanady Montrealu, malebný Quebec, hlavní město Kanady Ottawa na hranicích provincií Ontario a Quebec. Vodopády Montmorency a soutěska Ste-Anne. Hurónské, Erijské a Ontarijské jezero. Na hranice s USA k hřmící Niagaře. Mořská delta Řeky sv. Vavřince s velrybami. Národní a přírodní parky Bruce Peninsula, La Mauricie a Algonquin. Losi, jeleni, bobři i medvědi. V nejlepší roční době kouzelných podzimních barev kanadských lesů s národními stromy javory. Komfortně minivanem v malé skupince.
Let do největšího města Kanady. Přejezd na severovýchod. Vstupní brána do oblasti Tisíce ostrovů - historické město Kingston s mnoha restauracemi a bary a s dominantní City Hall stojící na břehu řeky. Osada Ivy Lea a nádherná vyhlídka z věže na Řeku sv. Vavřince. Vodní zámek Bold´s Castle.
Druhé největší město Kanady s francouzskou kulturou, festivaly a uměním: vyhlídka Mont Royal, podle níž se město jmenuje. Olympijský stadion (1976) a šikmá věž, symbol Montrealu novogotická bazilika Notre-Dame, katedrála Marie Reine do Monde - zmenšenina svatopetrského chrámu ve Vatikánu, historický Old Town s mnoha historickými památkami, starý přístav.
Centrum frankofonní provincie - Quebec: údajně nejfotografovanější hotel na světě Château de Frontenac, Dufferinova terasa s vyhlídkou na město a na St. Lawrence River, přístav, historické centrum s uličkami s francouzským šarmem. Lanovkou nebo pěšky po schodech k vodopádům Montmorency (83 m). Poutní bazilika Sainte-Anne-de-Beaupré. Pěší výlet soutěskou Ste-Anne s divokou řekou, vodopádem a visutými lávkami nad kaňonem. Jízda až do mořské delty Řeky sv. Vavřince. Taddoussac: možnost pozorování velryb.
Cesta provincií Quebec. Na sever do národního parku La Mauricie - skrytého klenotu mezi kanadskými parky. Krajina se skládá převážně z listnatých a jehličnatých lesů, více než 150ti jezer, vodopádů, žijí zde vlci, černí medvědi, ale i plazi a mnoho druhů ptáků. Procházka podzimně zbarvenými javorovými lesy. Zastávka v Montebello u největšího srubu na světě.
Hlavní město Kanady - dvojjazyčná Ottawa na jazykovém rozhraní tvořeném hranicí provincií Quebec a Ontario: Muzeum civilizace o historii osídlení Kanady, Parliament Hill, vyhlídka z věže Peace Tower - dvojčete londýnského Big Benu, sídlo vlády Château Laurier, Národní galerie, rušná tržnice, kde ochutnáme tradiční ottawské pečivo „bobří ocas“, umělý kanál Rideau (UNESCO).
Přejezd na západ do rozlehlého Algonquinského přírodního parku ležícího mezi Ottawou a Hurónským jezerem. Atmosféra kanadské divočiny. Nenáročná pěší turistika po vycházkových stezkách (1-11 km) - skalnaté hřebeny, bažiny, peřeje, jezera, bobří stezka. Možná zahlédneme mohutné losy, jeleny a možná i medvědy černé. Úžasně zbarvená podzimní příroda. Dřevorubecké muzeum s historií těžby a o důmyslném způsobu splavování dřeva v kanadských lesích.
Jízda k velkým jezerům. Midland: návrat do minulosti v jezuitské osadě Sainte-Marie among the Hurons z let 1639-1649, poutní mučednická svatyně Martyrs´ Shrine. Odpočinek na nejdelší sladkovodní pláži světa - Wasaga Beach, pro otrlejší možnost koupání. Poloostrov a národní park Bruce rozdělující Hurónské jezero a Georgian Bay: zátoky, písčité pláže, kapradiny, drsné útesy a skalnaté jeskyně vystupující z tyrkysových vod Georgian Bay.
Nejslavnější vodopády světa na řece Niagara na hranici Kanady a USA. Možnost plavby vyhlídkovou lodí Maid of the Mist tesně k úpatí vodní masy. Procházka tunely ve skále za vodní stěnu. Fakultativně možnost letu helikoptérou nad vodopády. Úchvatná podívaná na noční vodopády hrající všemi barvami.
Kosmopolitní metropole Toronto na břehu jezera Ontario: nejznámější dominanta města CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame se Stanleyovým pohárem. Čtvrť Distillery District s nejzachovalejší sbírkou viktoriánské architektury v Severní Americe je domovem mnoha historických budov, nádvoří, butiků a obchodů s řemeslnými výrobky. Odlet domů.
Doprava. Vstupy do Algonquin P.P., La Mauricie N.P. a Bruce Peninsula N.P. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem.
Ubytování: 12x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím.
Strava: 12x snídaně.
1-lůžkový pokoj za příplatek 16 500 Kč (12x)
Registrace eTA (7 CAD), ESTA (21 USD) - pouze v případě, že budete chtít navštívit Niagarské vodopády i ze strany USA.